Kurumsal

Hakkımızda

Koray Holding, yenilenebilir kaynaklardan enerji üretimi, inşaat, gayrimenkul yatırımları, yurt-konaklama hizmetleri, tarım ve balıkçılık ana iş kollarında faaliyet göstermektedir. Kurucumuz, Orhun Kartal, 30 yılı aşkın profesyonel bilgi ve deneyimini, gelişen ve değişen şartlara göre zenginleştirerek Koray Holding bünyesinde birleştirmiş, faaliyet gösterdiği sektörlerde grubunu önemli bir konuma ulaştırmıştır.

Koray Holding, Türkiye’de 100,16 MWp ve Ukrayna’da 6,97 MWp kurulu güç olmak üzere toplamda 107,13 MWp büyüklüğünde enerji santrali portföyüne erişmiştir. Aynı zamanda 10,5 MW mekanik kurulu güce sahip biokütle enerji santrali projesini de 2020 sonunda devreye alarak faaliyete geçirmiştir. Koray Holding, ortaklığı bulunan toplam 38,14 MW mekanik kurulu güç büyüklüğünde hidroelektrik santralleri ile enerji portföyünü zenginleştirmiştir.

Koray Holding, yenilenebilir enerji alanındaki güçlü varlığına ek olarak, başta Koray Şirketler Topluluğu olmak üzere bünyesindeki şirketler ile müteahhitlik ve gayrimenkul geliştirme alanlarında da gurur verici başarılara imza atmıştır. Güçlü olduğu sektörlere ek olarak, tarım, balıkçılık, eğitim ve yurt işletmeciliği gibi yeni sektörlere de adım atmış ve portföyüne katkı sağlayabilecek alanlarda büyümeye devam etmektedir.

Koray Holding, tüm yatırımlarında düzenli ve sürdürülebilir satış geliri ve karlılık hedefleri ile faaliyetlerine devam ederken, yeni teknolojilere ve inovasyona ağırlık veren iş yaklaşımı ile yurt içinde ve yurt dışında yeni iş fırsatları ile büyümeyi ve daha yaşanılabilir bir dünyaya katkı sağlamayı hedeflemektedir.