Kurumsal

Yönetim Ekibi

Orhun Kartal
Yönetim Kurulu Başkanı
1969 yılında Manisa’da doğan Orhun Kartal, 1986 yılında Ankara Fen Lisesi’nden mezun olmuştur. Lisans Eğitimini 1991 yılında Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde tamamlamıştır.

İnşaat, müteahhitlik, gayrimenkul ve enerji alanlarında 25 yılı aşkın yöneticilik yapmış, girişimcilik tecrübesi mevcuttur. Orhun Kartal, 3 kıtada, 7’den fazla ülkede, çok sayıda müteahhitlik ve inşaat projesinin geliştirilmesi ve tesliminde yöneticilik ve 6000’i aşkın çalışana liderlik etmiştir. Orhun Kartal, iş alanında inşaat, enerji ve tarım sektörlerine odaklanırken, başta güneş enerjisi (solar) olmak üzere yenilenebilir enerji alanında önemli projelere imza atmıştır. Öte yandan, tarımsal üretim ve gayrimenkul yatırımlarına da devam etmiştir.

Orhun Kartal, liderlik ettiği tüm çalışanları ile beraber kısıtlı zaman çerçevesinde en üst kaliteyi ve en iyi sonuçları teslim etme vizyonuyla çalışmalarını yürütmüştür. Orhun Kartal, Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Kulübü’nün kurucuları arasındadır ve akademik yaşamından sonra da bu kulübe desteğini devam ettirmiş, çok sayıda öğrenciye burs desteği verdiği gibi, deprem sonrası hasar gören konutların ve öğrenci yurtlarının da onarım projelerinde maddi destek sağlamıştır.

Evli ve 3 çocuk babasıdır. Golf ve tenis oynamaktadır.
İlker Kayhan
Genel Müdür
Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik ve Teknoloji Yönetimi (MSc.) yüksek lisans ve Paris-Singapur INSEAD MBA programını tamamlamıştır. Şirket birleşme & satın alma, girişim sermayesi ve iş geliştirme alanlarında 15 yıl tecrübesi mevcuttur. 2015’ten bu yana 120 MW+enerji proje portföyünün geliştirilmesi/satın alınması, yönetimi, uygulamaya alınması, finansmanı dahil tüm etaplarını yönetmiştir.
Tolga Günönü
Sunsis Yönetim Kurulu Üyesi
Güncellenmektedir.